O naszej książce

Z wielką przyjemnością informujemy, że jest już w sprzedaży nasza książka pt. „Księżyc zza nikabu”. Można pytać o nią w lokalnych księgarniach, w sieci księgarni Matras oraz u wielu dystrybutorów internetowych. Najprościej i najszybciej (i obecnie w cenie promocyjnej) można ją nabyć w księgarni internetowej www.zaczytani.pl. Wystarczy kliknąć w zakładkę „Kup naszą książkę” na blogu. I już:-)

Przypominamy, że specjalnie do książki napisałyśmy bardzo osobiste teksty, które nie były publikowane na blogu. Monika zwierza się m.in. z tego, jak obaliła mur początkowej niechęci i sceptycyzmu, jaki zwykłe wyrasta przed Europejką wchodzącą do tradycyjnej egipskiej rodziny. Opisuje też swoje wrażenia z pierwszej „prywatnej” wizyty w meczecie, kiedy to udała się tam na modlitwę, już jako muzułmanka. Ewa – autorka matka, pisze o tym, z jakimi uczuciami i wyzwaniami emocjonalnymi musiała się zmierzyć wówczas, kiedy córka poślubiła muzułmanina, urodził się wnuczek, a wkrótce po tym Monika zmieniła religię na islam.

W książce opisane są również niezwykle ciekawe miejsca w Egipcie, z dala od kurortów, gdzie zagraniczni turyści nie zaglądają nigdy. Książka zawiera też wiele fotografii z rodzinnego albumu oraz przydatny mini-słowniczek podstawowych arabskich zwrotów, w dialekcie egipskim.

Oto link do pierwszej recenzji naszej książki:


http://cudownyswiatksiazek3.blogspot.com/2015/10/ewa-zarychta-monika-abdelaziz-ksiezyc.html

Recenzja bardzo nam schlebia, choć zauważyłyśmy, że recenzentka chyba nie do końca dobrze „rozszyfrowała” tytuł książki, uznając, że jest on bardzo romantyczny:-) Tytuł naszej książki ma czytelnikom sugerować jej treść, czyli opis życia w kraju islamskim (księżyc jest symbolem islamu) z perspektywy kobiet, które przez kilka lat poznawały kulturę i obyczajowość opisywanego kraju, czyli Egiptu (nikab kojarzy się z ubiorem muzułmanek).

Wkrótce zacznie funkcjonować na Facebooku nasz fanpage i podamy terminy i miejsca naszych autorskich spotkań z Czytelnikami, jak tylko zdołamy ustalić, kiedy będziemy w Polsce obydwie jednocześnie. (Teraz akurat obydwie jednocześnie przebywamy w Egipcie).

Zachęcamy do lektury naszej książki i mamy nadzieję, że okaże się ona dla Państwa pasjonująca:-)

autorki

6 Komentarze

 1. Czy moze mi Pani przypomniec tytul ksiazki ktora Pani kiedys polecala hiostoria kobiety, ktora mieszkala w Maroku. Chce zamowic 2 ksiazki za jednym razem:) Pozdrawiam serdecznie. Stala wierna czytelniczka:) PS. Wybieram sie do Egiptu w lutym juz nie moge sie doczekac:)

  • „Szafranowa brama” – ta książka o Maroku. Polecam ją równie gorąco, jak naszą książkę. Piękna historia, pięknie napisana:-)

   Pozdrawiamy

 2. Dziękuję za wspaniałą książkę!!! Po 8 godz pracy przy komputerze nie zawsze mam siłę śledzić nowe wpisy na blogu, a książkę przeczytałam w kilka dni :) Szkoda, że tak szybo się skończyła :)
  Od kilku lat każdy zimowy urlop spędzamy z Mężem w Sharm. Bardzo się cieszę, że mogłam spojrzeć na znane mi miejsca Pań oczami. Podczas lektury niemal słyszałam nawoływania muezina, widziałam kozy na chodniku nieopodal al Motelat Street, gdzie znajdował się nasz hotel, czułam smak przepysznych „kanapek” (a właściwie egipskich placków) z falafelem, które mimo urozmaiconego menu w ofercie all inclusive, kupowaliśmy w niewielkim i mocno zaniedbanym lokalu przy okazji każdej wizyty na Old Market :) Ale przede wszystkim dziękuję za pokazanie, jak inna jest egipska codzienność, życie zwykłego mieszkańca. Tego nie da się sprawdzić podczas dwutygodniowego pobytu. Mam nadzieję, że zobaczę kiedyś też chociaż jedną oazę i Stary Kair…
  Pozdrawiam Autorki i wszystkim serdecznie polecam książkę :)

  • Bardzo dziękujemy za tę opinię:-) To pierwsza pozytywna opinia o naszej książce, nadesłana przez Czytelników naszego bloga. Cieszymy się, że książka nie zawiodła oczekiwań i to dodaje nam skrzydeł do dalszego pisania, zarówno bloga, jak i kolejnej książki.
   Pozdrawiamy serdecznie

 3. Dzien dobry,

  Od dawna sledze Wasze wpisy na blogu ,ale nie mam zwyczaju komentowac. Kazdy wpis czytam jednak z niekryta ciekawoscia :)
  Czy jest mozliwa wysylka Waszej ksiazki za zagranice z ktorejs ksiegarni?
  Kontaktowalam sie z zaczytani.pl i niestety nie wysylaja ksiazek :(

  • Wysyłają Pani Sylwio:-) Za granicę też. Tylko trzeba skontaktować się z paulina.spychala@novaeres.pl i ta pani określi, jaki będzie koszt wysyłki, w zależności od kraju, do którego Pani chce dostać przesyłkę. Bo do wysyłek za granicę jest inny cennik niż do wysyłek w Polsce.
   Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.