Niespodzianka obiecana dawno temu:-)

Miło nam poinformować Czytelników naszego bloga, zwłaszcza tych wytrwałych i wiernych od początku, że jeszcze w tym miesiącu tzn. w październiku, pojawi się na półkach księgarskich nasza książka pt. „Księżyc zza nikabu”. Książka w dużej mierze oparta jest na materiale zawartym na blogu, lecz wpisy, odpowiednio „przerobione” językowo, zostały posegregowane i podzielone na rozdziały o różnej tematyce, związanej oczywiście z Egiptem.

Ponadto, i to chyba najbardziej Was ucieszy, specjalnie do książki napisałyśmy bardzo osobiste teksty, które nie były publikowane na blogu. Monika zwierza się m.in. z tego, jak obaliła mur początkowej niechęci i sceptycyzmu, jaki zwykłe wyrasta przed Europejką wchodzącą do tradycyjnej egipskiej rodziny. Opisuje też swoje wrażenia z pierwszej „prywatnej” wizyty w meczecie, kiedy to udała się tam na modlitwę, już jako muzułmanka. Ewa – autorka matka, pisze o tym, z jakimi uczuciami i wyzwaniami emocjonalnymi musiała się zmierzyć wówczas, kiedy córka poślubiła muzułmanina, urodził się wnuczek, a wkrótce po tym Monika zmieniła religię na islam.

W książce opisane są również niezwykle ciekawe miejsca w Egipcie, z dala od kurortów, gdzie zagraniczni turyści nie zaglądają nigdy. Co więcej, książka zawiera wiele fotografii z rodzinnego albumu oraz przydatny mini-słowniczek podstawowych arabskich zwrotów, w dialekcie egipskim, pisanych oczywiście naszym alfabetem.

WP_20150811_003[1]

Naszą debiutancką książkę będzie można też zamówić za pośrednictwem księgarni internetowej i otrzymać wysyłkowo, także w dowolnym kraju poza Polską. Podamy stosowny link, jak tylko „nasze” wydawnictwo poinformuje nas, że wszystko jest gotowe i startujemy. W późniejszym czasie publikacja ukaże się również w formie e-booka.

18 Komentarze

  • Przecież ta książka to dla naszych Czytelników! To chyba dobre podejście? A poza tym, wiadomo teraz, dlaczego nie mogłyśmy sobie pozwolić na rozwijanie dyskusji, które mogłyby pójść w złym kierunku, tzn. takim, który zaszkodziłby i naszemu blogowi i książce:-)
   Pozdrawiamy naszego wiernego Czytelnika

 1. Wieloma poglądami bardzo się różnimy, ale książkę chętnie przeczytałabym. Czy gdzieś będzie dostępna jako e-book.

 2. Super, nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam!

  P,S – Moniko, znasz może jakąś książkę do nauki arabskiego / słownik albo jakieś rozmówki arabskie z podstawowymi zwrotami , pisane naszym alfabetem? Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyś mogła coś polecić.

  • W Egipcie douczałyśmy się teorii:-) z książki „Kollo tamam”. Jest to bardzo dobry podręcznik do nauki języka arabskiego (dialektu egipskiego), z wyjaśnieniami po angielsku, dostępny z płytą CD.

 3. Wczoraj trafiłam na tego bloga i jestem w trakcie przeglądania każdego z postów. Myślałam że ksiazka będzie już do kupienia ale widzę że posiada jeszcze status wkrótce w sprzedaży więc nie pozostaje mi nic innego jak czekać.
  Zakochałam się w tym blogu mimo że nie jestem muzułmanką ani nie posiadam muzułmańskiego partnera. Całusy :** Ola

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.